+36 70 977 4605 info@sznkse.hu

Serdülő III-as csapatunk lejátszotta első két fordulóját. Ezekről a mérkőzésekről számol be nekünk Németh Tímea a csapat edzője:

Seri III.A múlt héten már több korosztályos mérkőzésen is túl vannak a gyerekek. Elindultunk serdülő III osztályban is a 2009 lányokkal,

ami egy kicsit másabb és keményebb szint, mint a korábbi utánpótlás bajnokság. Úgy gondoljuk, hogy ebből nagyon jól tudunk majd

építkezni a saját korosztályos fordulókon. Első meccset Albertirsa csapata ellen játszottunk, ahol végig fej-fej mellett mentünk és

nagyon jól bírtuk a nyitott védekezést. Sajnos nem végig és mivel alacsonyabb játékosaink vannak a nyitott kicsit előnyösebb lesz nekünk a későbbiekben,

de egy feltolt hatos falat is gyakrabban használnunk kell. Nagyon nagy hangsúlyt fogunk a védekezésre helyezni és ezt magasabb szintre helyezni,

mert támadásban a serdülő korosztályban lövők nélkül vágtunk neki, illetve a magasabb szélső játékosok lettek kicsit átképezve lövő játékosra.

Albertirsa ellen nagyon szépen helyt álltunk 3 góllal kaptunk ki, viszont a második fordulóban a feljutó esélyes Cegléd ellen játszottunk. Itt sajnos a 2 év korkülönbség a magasság és a súly nagyon kijött és 49-21 lett a végeredmény. Viszont itt is elmondható, hogy első félidőben míg 7 gól tudtunk lőni addig a második félidőben, amikor ők is a kisebb játékosokat játszatták már mi is 14 gólt tudtunk érvényesíteni.

Mivel az utánpótlás meccseket 2 hetente fogjuk játszani, így nagyon jó kiegészítésként heti szinten egy serdülő bajnokságot is játszani.